Jdi na obsah Jdi na menu

Historie kapely

Historie kapely Ulrichovo náměstí není dlouhá. Je však o to bouřlivější.

Na jaře roku 2013 oslovil při náhodném setkání kytarista Láďa Křemenák basistu Honzu Dürrera, zda by si nechtěl zahrát. Láďa byl společně s Vladimírem Ulrichem a Janem Chmelíkem členem torza skupiny Downtown, která postrádala bubeníka a basistu. Honza v té době moc hraní neměl a tak nabídku „jen tak si zahrát“ přijal. Jelikož stále scházel bubeník, Honza oslovil na základě referencí Ondřeje Kudrnáče, bubeníka z Chrudimi, kterého sice prakticky neznal, ale se kterým velice rychle nalezl společnou řeč. A kapela byla na světě.

Jelikož soubor nechtěl být tak docela tuctový a chtěl hrát českou a blues zavánějící muziku, padla volba na kapely ETC a KRAUSBERRY, jejichž skladby začala nově vzniklá parta hrát.

Docela to šlapalo, ambice začínaly růst a tak ve snaze posunout se dále, odešel počátkem roku 2014 Láďa Křemenák a Honza Dürrer přivedl na jeho místo dávného spoluhráče Milana Dostálka. S tím si chtěli opět zahrát již dlouho. Došlo také k pojmenování skupiny na „Ulrichovo náměstí“. Že bude souhlasit kapelník Vladimír Ulrich bylo celkem jasné a když název podpořil i Honza, který na Ulrichově náměstí bydlí, bylo rozhodnuto. Kapela se opět posunula, ale objevily se i drobné neshody, které vyústily počátkem roku 2015 ochodem Jana Chmelíka, který se začal plně věnovat jinému projektu. Nikdo se moc neradoval, ale vzniklou situaci se podařilo vyřešit příchodem Přemka Kočího, se kterým Honza Dürrer také před mnoha lety hrál a nyní jej oslovil. Změn bylo za krátkou dobu poměrně dost, takže nyní celá kapela doufá, že jim je již konec, dožije se v této sestavě hudebního důchodu a hlavně, že to bude hrát čím dál lépe, aby z produkcí měli radost nejen sami muzikanti, ale i jejich posluchači.

Zde je odkaz na naši upoutávku: https://www.youtube.com/watch?v=fmqejDKeNcg&feature=youtu.be

 Najděte si nás také na Facebooku!

logoun.jpg